Golfové tréninkové doplňky - jak se připravit na nadcházející zimní sezónu?

Vzhledem ke klimatickým podmínkám je u nás golfová hra v zimě v útlumu. Často se kvůli nepříznivému počasí nedá hrát golf venku. Pro trénink lze zvolit vnitřní golfové simulátory a golfové pomůcky. Zkuste se připravit přes zimu na další sezónu a pokuste se zlepšit svou golfovou hru. Trénujte vše, co se dá zlepšit.

Zlepšete si držení

Zima je ideální čas na zdokonalení základů potřebných ke hře. Sem rozhodně patří správné držení hole. Je třeba, abyste opravdu měli dokonalé držení golfové hole pro co nejlepší a nejpřesnější švih a údery. Pokud ještě nejste zkušený golfista, rozhodně na nácvik správného držení hole při hře golfu nezapomínejte.

Trénujte lepší postoj

Inspirujte se profesionálními hráči. A trénujte svůj základní postoj třeba doma u zrcadla. Díky tomu budete mít nad svým postojem úplnou kontrolu a budete ho moci stále vylepšovat. Zaměřte se na svá rovná záda a mírně pokrčená kolena. Váhu držte asi 60 % na špičkách. V ideálním případě je střed vašeho chodidla, koleno a sedmý obratel přímo nad sebou. Využijte tréninkové pomůcky na golf.

Trénujte správné míření

Při míření často mnoho začátečníků dělá chyby. Pokud doma trénujte správný postoj, zařaďte do svého tréninku i míření. Položte si na zem mířící tyčky jako dvě kolejnice a naučte se k nim správně kolmo postavit. Naučte se vnímat přesný pohled na cíl, abyste se časem naučili opravdu správně odhadovat jeho pozici.

Patujte v zimě doma

I patování je třeba trénovat přes zimu i doma. Je třeba, abyste měli i na jaře stále stejný cit pro míček. Trénujte doma na koberci či tréninkové podložce paty od 1 do 3 metrů. Využít k tomu můžete hrnek nebo klasické týčko, do kterého se budete trefovat jako do jamky. Pokud každý den věnujete patování alespoň 5 minut, na jaře oceníte své vylepšené výsledky.

Přes zimu se protahujte

Důležitým faktorem při hře golfu, díky kterému dokážete zahrát delší a přesnější údery, je dokonalá flexibilita vašich svalů. Kromě strečinku můžete spolupracovat i s fyzioterapeuty a přes zimu protahujte a procvičujte tělo, aby bylo dostatečně pružné. Využijte k tomu balanční cvičení s balančními pomůckami a plochami, zdokonalujte rotace a posilujte střed těla a břišní svalstvo.

Vylepšete si golfové vybavení

Zimní období je kromě tréninku ten nejlepší čas pro pořízení nového golfového vybavení nebo alespoň vylepšení toho stávajícího. Navíc mají ve většině obchodů s golfovými potřebami zajímavé akce nebo zimní slevy a vy toho můžete využít. Na Může to být výměna gripů či šaftů holí, pořízení nového golfového bagu či vozíku, doplnění míčků, nová kožená rukavice, obuv i nový outfit.

Najděte si trenéra

Pokud stále nejste spokojeni se svými výsledky a potřebujete radu, není nic snazšího, než se poohlédnout po lektorovi golfu. Golfový trenér zajistí, že se vaše golfová hra začne zlepšovat a posouvat kupředu. Vaši stagnaci dokáže překonat a vaše golfové umění změnit k lepšímu. Dejte na recenze známých a doporučení zkušenějších golfistů. Dobrý trenér vám nastaví tréninkový plán i cíl, na kterém budete společně postupně pracovat a následně vše analyzovat.

Zlaté pantofle - boty, které v létě udělají dojem

Pokud chcete letos v létě zazářit, můžete vsadit na stylové třpytivé pantofle.

Letní chvilky online - zkuste Posido casino online, microlearning nebo podcasty

Volné letní chvíle můžete využít například k zábavě online, k učení nebo poslcouhání podcastů.

Netahejte se zbytečně s plynovými láhvemi. Máme pro vás lepší řešení!

Lahve s plynem, respektive s propan-butanem zná asi každý.